سیستم آبپاش قطره ای باعث تخریب یک ساختمان قدیمی شده است

آبیاری قطره ای برای محصولات ردیفی (میوه ها و سبزیجات)، محصولات درختی و تاک که با استفاده از آبپاش قطره ای انجام می شود و در آن یک یا چند خروجی به هر گیاه تحویل داده می شود بهترین گزینه است.

آبیاری قطره ای به طور کلی برای محصولات با ارزش بالا استفاده می شود زیرا هزینه نصب این روش آبیاری بالا است، آبیاری قطره ای معمولاً در مزارع، گلخانه های تجاری و باغ های مسکونی استفاده می شود.

آبیاری قطره ای برای کشت های طولانی مناسب است، محصولات میوه ای مانند سیب، انگور، پرتقال، لیمو، موز، گواوا، توت، خرما، انار، نارگیل، عناب، انبه و غیره را می توان به روش آبیاری قطره ای آبیاری کرد.

جدای از اینها، گیاهان سبزی مانند گوجه فرنگی، برنجال، خیار، کدو حلوایی، کدو حلوایی، گل کلم، کلم، بامیه، سیب زمینی، پیاز و غیره را نیز می توان به روش آبیاری قطره ای آبیاری کرد، محصولات دیگری مانند پنبه، نیشکر، ذرت، بادام زمینی، گل رز و گل سرخ و غیره نیز می توانند با موفقیت با این روش آبیاری رشد کنند.

آبپاش قرقره ای

انسداد لوله ها و قطره چکان ها مشکل اصلی در استفاده از آبیاری قطره ای است، برای این کار داشتن یک فیلتر موثر و همچنین تمیز کردن فیلتر در ماه یکبار ضروری است، اگر خاک بیشتری در فیلتر وجود داشته باشد، تمیز کردن فیلتر را می توان با سرعت بیشتری انجام داد، به غیر از این، هر شش ماه یکبار باید فلاشینگ لاین جانبی و ساب اصلی و غیره نیز انجام شود، همچنین لازم است خصوصیات فیزیکی و شیمیایی آب مورد آزمایش قرار گیرد تا بتوان بر حسب نیاز کلر، اسیدی شدن آب را تعیین کرد.

خط جانبی قطره چکان و قطره چکان و غیره از مواد پلاستیکی ساخته شده اند بنابراین نباید از اجسام نوک تیز بر روی آنها استفاده شود.

تمهیدات ویژه ای برای محافظت در برابر موش ها و غیره ضروری است در غیر این صورت موش ها لوله را برش می دهند، بنابراین باید طبق نیاز از آنتی دندان استفاده شود.

فشردگی خاک با استفاده از روش آبیاری قطره ای اتفاق نمی افتد، بنابراین نیاز چندانی به ضرب نیست، از این رو ضرب باید بسیار کمتر انجام شود و در هنگام ضرب باید در نظر داشت که جانبی و قطره چکان آسیب نبیند.

قطره چکان باید در ارتفاعی از سطح زمین نصب شود، قسمت هایی از خط جانبی که آسیب می بیند یا قطره چکان ها شکسته می شوند باید تعویض شوند.