قیمت پارچه فاستونی ضخیم اعلا

یک سری پارچه ها در بازار هستند که در طرح و رنگهای متفاوتی مثل طوسی، قهوه ای، قرمز و غیره موجود می باشند که به آن پارچه فاستونی جامعه می گویند که از نازک تا ضخیم و ساده، راه راه و چهارخونه موجود می باشند.

آنچه در این مقاله می‌خوانید:

یکی از پارچه هایی که در انواع مختلف تولید می گردد پارچه فاستونی ضخیم می باشد که در طرحهای متنوع در بازار موجود است و دست مشتری برای انتخاب باز می باشد.

این پارچه ها نه خیلی زیاد ریزش دارد و نه خیلی خشک می باشد بدین رو انتخاب بسیار مناسبی برای دوخت لباس است و مشتریهای زیادی علاقمند به خرید این پارچه برای دوخت انواع لباسهای خود می باشند.

همچنین منعطف بودن در حالیکه پارچه فاستونی ضخیم است در این پارچه باعث می شود به راحتی چروک نشود و اتوکشی بر روی این پارچه بسیار راحت است بدین رو خیاطها علاقمند به دوخت این نوع پارچه برای لباس می باشند و به مشتریهای خود برای دوخت لباس رسمی بیشتر فاستونی را پیشنهاد می دهند.

این پارچه ها در تعدا و متراژ بالا در کشور تولید می شود و در بازار به صورت عمده ارائه می گردد و بر اساس کیفیت پارچه و طرحی که دارد قیمت گذاری می شود.

شاید فکر کنید که این پارچه فقط برای لباسهای زنانه مورد استفاده قرار می گیرد اما اصلا چنین نیست و بیشترین مصرف این پارچه برای دوخت کت شلوارهای مردانه است.

پارچه فاستونی اعلا

از بهترین و مرغوب ترین پارچه فاستونی نوع پشمی آن می باشد،  که بسیار نرم و لطیف است، و به دلیل الیافی که در آن به کار رفته سنگین تر از انواع دیگر فاستونی می باشد. و همچنین مقاومت بالاو تراکم الیاف این پارچه باعث عدم عبور نور ماورابنفش می شود، بعلاوه رنگ پذیری عالی دارد و در برابر اشتغال مقاوم است، لذا نوع پشمی جزو با کیفیت ترین فاستونی شناخته شده است.

پارچه فاستونی اعلا

از معروف ترین و بهترین پارچه های تولیدی در ایران پارچه فاستونی اعلا می باشد که طرح و رنگ های جدید و متفاوتی دارد، و در ساخت آن از الیاف طبیعی مثل پشم و الیاف مصنوعی مانند پلی استر استفاده می شود.

در ترکیب پارچه فاستونی اعلا پشم و نخ، و با کیفت بالا به کار رفته ،  و چون در تولید آن از نخ بیشتر استفاده می شود لذا در گروه پارچه های نخی قرار می گیرد و از مواد اولیه آن می توان  گفت، شامل، پشم، پشم با کرک و پشم با پلی استر است.

عرض بیشتر پارچه های فاستونی 150متر است و در قالب رنگ های متنوع و طرح های متفاوت تولید می شود از جمله طرح راه راه و چهارخانه، که هر فردی متانسب به ویژگی های خود طرح و رنگ مورد نظر خود را انتخاب می کند، مثلا فردی که کوتاه قد باشد فاستونی چهارخانه کوتاه قدتر نشانش می دهد لذا این فرد بهتر است طرح راه راه را انتخاب کند که قدرا کشیده تر نشان می دهد.

پارچه های فاستونی برای فصول مختلف تولید می شو.د و نوع پشمی آن هم گرم تر است و کیفیت بالاتری هم دارد ولی نوع نخی آن ظرافت بیشتری دارد و سبک تر نیز می باشد.

قیمت پارچه فاستونی

در زبان انگلیسی نام این پارچه ورستد وول نام گرفته است. به این علت که در ابتدا این پارچه به صورت تماما پشم تهیه می شده است. نمایندگی پارچه ی فاستونی عالیجناب در سراسر کشور به پخش این محصول در طرح های مختلف پرداخته است.

پارچه فاستونی از با کیفیت ترین و معروف ترین پارچه های تولید کت شلوار در ایران محسوب می شود. از دیرباز برای تولید کت شلوارهای اداری و مجلسی از این پارچه استفاده شده است. یکی از بزرگترین و قدیمی ترین تولید کننده های پارچه فاستونی در منطقه کارخانجات ایرانی محسوب می شوند.

قیمت پارچه فاستونی

از این پارچه به عنوان یک پارچه رسمی برای تولید محصولات متناسب با موقعیت های اداری استفاده می کنند. از مزایای استفاده از این پارچه می توان گفت که با توجه به طبیعی بودن قسمتی از الیاف این پارچه گردش هوا درون آن بهتر صورت گرفته و جزو پارچه های قابل تنفس محسوب می شود همچنین پشم به کار رفته در ساخت آن تا حد زیادی مقاومت در برابر آب را برای این پارچه بالا می برد.

در ترکیبات پارچه فاستونی از ۲۰ درصد پشم و ۸۰ درصد پلی استر استفاده می شود که این امر  در قیمت پارچه فاستونی تاثیر دارد و موجب کاهش هزینه تولید این محصول و چروک پذیری پایین این پارچه می شود همچنین وزن پارچه را به این طریق کنترل نموده و برای استفاده روزمره در فصول گرم سال، آن را مناسب سازی می نمایند.

دیدگاه شما با موفقیت ثبت شد.

نظرتان را ثبت نمایید.

شماره همراه شما منتشر نخواهد شد.